Mapa strony Mapa serwisu
FAP Youtube Język: Polski Angielski Niemiecki

Kim jesteśmy

Federacja Arborystów Polskich to organizacja pozarządowa, która powstała w 2007 roku (zebranie założycielskie 24.11.2007) we Wrocławiu z inicjatywy praktyków i teoretyków, dbających o ulepszenie standardów i poprawę jakości pracy w relacji ze środowiskiem naturalnym.

 

Prawdziwym przyjacielem jest ten, z którym człowiek zwiąże się liną. 

Antoine de Saint-Exupéry

KONFERENCJA SZKOLENIOWA „WYZWANIA DLA WSPÓŁCZESNEJ ARBORYSTYKI W POLSCE” W DNIU 17 MAJA 2019 r. W ZESPOLE PARKOWO- PAŁACOWYM W WOLSZTYNIE

Przy okazji VIII Mistrzostw Polski we Wspinaczce Drzewnej organizujemy Konferencję Szkoleniową serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, poniżej program konferencji i formularz zgłoszeniowy ;-).

 

Program konferencji szkoleniowej

 

WYZWANIA DLA WSPÓŁCZESNEJ ARBORYSTYKI W POLSCE

17 maja 2019 roku, godz.: 9.00 - 17.00

 

Drzewa w przestrzeni zurbanizowanej pełnią szereg ważnych funkcji od poprawy stanu środowiska przyrodniczego do pozytywnego wpływu na nasze zdrowie. Z tego powodu drzewa w wielu krajach uznawane są jako dobro ogólne i zielony kapitał miast. Chociaż współczesne systemy zarządzania drzewami, funkcjonujące od wielu lat w Ameryce, w Anglii czy w Niemczech, obejmują holistyczne działania wobec drzew, z uwzględnieniem ogromnych korzyści jakie daje ich obecność w przestrzeni zurbanizowanej, to kwestia bezpieczeństwa stanowi ważny element z uwagi na zmiany klimatyczne i pojawiające się coraz częściej katastrofy naturalne (wichury, nawałnice, powodzie i pożary) o coraz większej sile. Drzewa, rosnąc w warunkach silnej antropopresji, są podatne na uszkodzenia, a uszkadzając je lub osłabiając, zwiększamy zagrożenie dla nas samych i naszego mienia. Identyfikacja zagrożenia ze strony drzew staje się wyzwaniem dla wszystkich państw, a szacowanie ryzyka jest włączane do systemu zarządzania drzewami lub zielenią miejską.  Na szkoleniu zostaną przedstawione wyniki wieloletnich badań dotyczących rozwoju i wyzwań dla współczesnej arborystyki w Polsce.

 

I. część – teoria praktyce

9.00- 10.45

Korzyści i zagrożenia z obecności drzew w przestrzeni zurbanizowanej

Edukacja społeczna podstawą systemu zarządzania drzewami

Edyta Rosłon-Szeryńska, Michał Wiśniewski

11.00 -12.30

Wybrane aspekty prawne dotyczące form ochrony drzew

Jarema Andrzej Rabiński

13.00-14.00

Zasady identyfikacji drzew zagrażających bezpieczeństwu

14.00-15.00

Wykorzystanie metody SIA do oceny statyki drzewa – studium przypadków

Witosław Grygierczyk

 

II. część – warsztaty praktyczne

15.30-17.00

Ocena pokazowa:

Zintegrowana Metoda Oceny drzew w hTreeEval

Badanie drzew tomografem

Edyta Rosłon-Szeryńska, Piotr Żółkiewski

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 


PROGRAM KONFERENCJI


Sponsorzy i Partnerzy

© Copyrights