Mapa strony Mapa serwisu
FAP Youtube Język: Polski Angielski Niemiecki

Kim jesteśmy

Federacja Arborystów Polskich to organizacja pozarządowa, która powstała w 2007 roku (zebranie założycielskie 24.11.2007) we Wrocławiu z inicjatywy praktyków i teoretyków, dbających o ulepszenie standardów i poprawę jakości pracy w relacji ze środowiskiem naturalnym.

 

Prawdziwym przyjacielem jest ten, z którym człowiek zwiąże się liną. 

Antoine de Saint-Exupéry

Krótka relacja z konferencji szkoleniowej „WYZWANIA DLA WSPÓŁCZESNEJ ARBORYSTYKI W POLSCE” - 17 MAJA 2019 r. Wolsztyn

       Dnia 17.05.2019 r. w Wolszyńskim Domu Kultury odbyła się konferencja naukowa pt: "Wyzwania dla współczesnej arborystyki w Polsce" organizowana przez Federację Arborystów Polskich. Miejsce konfenercji nie było przypadkowe, gdyż dzień później w Wolsztynie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej. Sama konferencja była podzielona na część merytoryczną i praktyczą. Część merytoryczna prowadzona była przez Panią Edytę Rosłon-Szeryńską, Pana Jaremę Andrzeja Rabińskiego oraz Pana Witosława Grygierczyka. Część praktyczna była prowadzona przez w/w Panią Edytę Rosłon Szeryńską. Podczas konferencji można było się dowiedzieć o korzyściach i zagrożeniach płynących z obecności drzew w przestrzeni zurbanizowanej oraz jak edukować społecznośc aby dobrze zarządzać drzewami w tych obszarach. Omówione zostały również wybrane aspekty prawne dotyczące formy ochrony drzew. Ciekawie wyjaśniona była metoda SIA do oceny statyki drzewa. Praktyczna część konferencji skupiona była na badaniu drzewa przy pomocy tomografu dźwiękowego zaprezentowana przez firmę Taxus oraz przy

pomocy aplikacji mobilnej hTreeEval.

       Konferencja skupiła ludzi z różnych środowisk, począwszy od urzędników aż po wykonawców. Tematyka konferencji była na tyle szeroka, że każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.


                                                                                                           Piotr Drozda

                                                                                             Federacji Arborystów PolskichSponsorzy i Partnerzy

© Copyrights